Ağustos’ta neler yaptık

– Gizem sağlığına kavuştu. Sayılır… 🙂 Eskisi gibi olmasa da, 45 güne yakın evde yatmaktan delirdi ve çekimlere devam etme kararı aldı.

– Ses kaydetmek için cihazımız olmadığından, paramıza kıyıp H1 Zoom aldık. Erdek’teki giderlerle de beraber paramız bir haylı azaldı ama yapacak bir şey yok. Destek arayışına devam…

– Bu ay enerjimiz düşüktü açıkçası. Memlekette olanlar herkes gibi bizi de derinden etkiledi ve etkilemeye devam ediyor. Soner’in paralel yürüttüğü diğer projeler de yoğunlaşınca, yorgunluk ve motivasyon eksikliği birleşti. Yine de şartlara rağmen bu ay da fena iş çıkarmadık.

– Ceren Kazancı, bu ayki çalışmalarımızda da bize eşlik etti. Bitki toplamakta ve presslemekte yardımlarını yine esirgemedi bizden.

– Narlı’da keşfe çıktık. Uzun doğa yürüyüşlerimiz sırasında birçok bitki ile karşılaştık. Soner önde biz arkada koştura koştura çekimler yaptık. Doğaya çıkınca açılıyor, kendisini tutamıyoruz efendim…

– Haziranda röportaj yaptığımız Hasan Abi’yi ziyaret ettik. 2 ay önce bıraktığımız yerde, aynı şekilde duruyordu 🙂

– Doğanlar Köyü’ne gittik. Haziranda oğlu ve kendisiyle tanıştığımız ve sohbet etme imkanı bulduğumuz, bitkilerden ilaç yapan Hayriye Teyze ile röportaj yaptık. İlginç tarifleri var…

– Erdek’in antik çağ kenti Kyzikos’u ziyaret ettik, çekimler yaptık.

– Turanlar Köyü’ne gittik. Bitkilerden şifa bulan bir kadın ile tanıştık fakat çekim yapılmasını ya da isminin kullanılmasını istemedi. Biz de kullandığı bitkiler üzerine sohbet etmekle yetindik ve veda ettik.

– Yolculuğumuz sırasında doğa katliamının izlerinin belirginleştiğini gördük. Doğal bitki örtüsünü yok ederek fıstık çamı ekimi daha büyük alanlara yayılmış durumda. Bu izleri kaydetmeye devam ettik.

– Geçen aylarda üretilen Şifa Heybesi ürünlerini paketledik. Destek arayışlarımızda ihtiyacımız olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir