Haziran’da (2017) neler yaptık

Bu ay çekim ayıydı ve ilk çekimlerimizden beri tam bir yıl geçmiş. Hey gidi hey… Zor bir yıldı… Neyse…

Ayın ilk dört günü Kapıdağ’da dolandık durduk yine. Yine yeni yeniden güzel insanlarla ve bitkilerle tanıştık, konuştuk, tartıştık, koklaştık… Çekimler çok eğlenceli geçti. En keyifli çekimlerden biri oldu. Ceren olamayacağı için bizlere yardımcı olacak birini arıyorduk, iki kişi bulduk. Buket ve Dilşad’a yardımları için binlerce teşekkür. İyi ki varlar!

Gelmeden birkaç hafta önce Erdek Zamanı Festival Koordinatörü Arzu Kutucu Özenen, bizimle iletişime geçmiş ve belgeseli festivalde göstermek istediklerini söylemişti. Geldiğimiz ilk gün tanışmak ve şartları konuşmak üzere davetlerine icabet ettik. Masada daha önce Erdek Belediyesi’nde konuştuğumuz başkan yardımcı Hulusi Bey ve büyük uğraşlar versek de koca bir sene bir türlü iletişime geçemediğimiz belediye başkanı Hüseyin Sarı’yı görünce biraz şaşırdık açıkçası. Onların dışında festivale davet edilen birkaç güzel insan da vardı masada. Zaman zaman gergin, zaman zaman neşeli anlar yaşadık. Hüseyin Bey’e biraz kırgın olduğumuzdan lafımızı esirgemedik tabi ama masadan mutlu ayrıldık. Arzu Hanım’dan maddi destek için, Hüseyin Bey’den de galamızın Yukarıyapıcı Köy’ünde organize edilmesi için söz aldık ne de olsa! Keyfimiz yerinde!

Çekimler boyunca Ballıpınar’da kiraz açık arttırmasından, Erdek’in ünlü doktor ve aktivisti Kadır Dadan’la sohbet ve röportaja, akşamları Kirazlı Manastırı’ndan koylarda kampa kadar neler yapmadık ki? Son çekim olması niyetiyle gelmiştik ama bitiremedik. Temmuzda yine çekim var.

fongogo kampanyamızda 8.000 TL’lik hedefimizin %128’ine ulaştık ve 10.275 TL topladık. Kampanya süresince banka hesabımıza da yaklaşık 1.000 TL’lik katkı aldık. Sayenizde başardık, mutluyuz!

Bu ay bir hayli bereketli geçti. Habertürk Gazetesi’nde röportajımız yayınlandı. Ekin Türkantos’a teşekkür ederiz. Web sitelerine de koymuşlar, linki de burada: http://www.haberturk.com/yasam/haber/1541718-erdekteki-kapidag-yarimadasinin-bitki-zenginligini-belgelemek-icin-kollari-sivadilar

Gelecek ay görüşmek üzere

Sevgi ve umutla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir